
Wiśnie umyj, usuń szypułki, wypestkuj, zbierz sok. Owoce i sok przełóż do garnka i podgotuj 3 minuty. Wiśnie odcedź zbierając sok. Zebrany sok dopełnij wodą do 900 ml, przelej do garnka, dodaj Żelfix i doprowadzić do wrzenia. Następnie dodaj cukier, wymieszaj. Masę doprowadź do wrzenia ciągle mieszając i gotuj 1 - 2 minuty. Gorącą galaretkę nakładaj do wyparzonych słoików. Słoiki szczelnie zamknij i ułóż do góry dnem, pozostaw do wystudzenia.
Przepisy

Dżem z jabłek i kiwi z Żelfixem

Dżem z malin

Relish z nektarynek, papryki i cebuli

Dżem truskawkowy z Żelfixem 3:1

Galaretka winogronowa z miętą

Galaretka z cytrusów

Dżem porzeczkowo-malinowy