
Sok winogronowy wlej do garnka, wsyp Żelfix. Ciągle mieszając doprowadzić do zagotowania i gotuj jeszcze przez 2 minuty. Następnie dodaj cukier, wymieszaj. Sok doprowadź do wrzenia ciągle mieszając i gotuj 1 - 2 minuty. Garnek zestaw z ognia, mieszaj do zaniku piany, dodaj sok z cytryny i listki mięty. Gorącą galaretkę nakładaj po brzegi do wyparzonych słoików, szczelnie je zamknij, ustaw do góry dnem. Słoiki podczas studzenia co chwilę obracaj, aby listki mięty równomiernie rozłożyły się w galaretce.
Przepisy

Dżem jabłkowo-ananasowy

Relish z papryki, ananasa i zielonej cebulki

Dżem truskawkowo-ananasowy z Żelfixem 3:1

Konfitura z owoców leśnych

Galaretka porzeczkowa z rozmarynem

Galaretka wiśniowa

Konfitura jabłkowo-pomarańczowa