
Wiśnie przebrać, umyć, wypestkować, przełożyć do garnka, wsypać Żelfix, masę doprowadzić do wrzenia mieszając. Dodać cukier, ponownie doprowadzić do zagotowania i gotować ok. 5 minut. Na koniec wlać wiśniówkę.
Mieszać do zaniku piany (ewentualnie zebrać ją łyżką cedzakową), nałożyć do wyparzonych słoików, szczelnie zamknąć pokrywkami. Słoiki postawić do góry dnem na ok. 5 minut.
Przepisy

Dżem jabłkowo-ananasowy

Konfitura z kiwi i grejpfruta

Konfitura gruszkowa z aronią

Galaretka z jeżyn

Konfitura wiśniowa z cytryną

Konfitura wiśniowo-jeżynowa

Chutney z dyni