
Z 500 ml zimnego mleka odlej 1/4 szklanki i rozmieszaj w nim zawartość torebki. Pozostałe mleko zagotuj z cukrem. Do gotującego się mleka wlej rozmieszany proszek i ciągle mieszając, zagotuj. Budyń przelej do pucharków, przykryj folią spożywczą, tak by folia stykała się z budyniem i odstaw do wystudzenia. Konfiturę podgrzej, do uzyskania płynnej konsystencji i rozlej ją równomiernie na wierzch deseru. Odstaw do lodówki, by konfitura ponownie stężała, na ok. 30 minut. Przed podaniem wierzch deseru posyp pokruszonymi ciasteczkami zbożowymi lub granolą.
Przepisy

Owoce pod owsiano-orzechową kruszonką

Budyń waniliowy z sosem czekoladowym

Jabłka w czekoladzie

Zielony deser z owocami i galaretką

Budyń z biszkoptem

Budyń z owocami

Piszingerowe lody