Flag
Zrównoważony rozwój
z Dr. Oetker

Dr. Oetker wyrusza w podróż, aby wspierać ludzi w dokonywaniu większej liczby wyborów, z którymi czują się dobrze. Nie tylko dla siebie, ale także dla otaczającego ich świata. Dlatego dziś zrównoważony rozwój jest w centrum naszego myślenia. W praktyce? Oznacza to między innymi wprowadzenie bardziej przejrzystego etykietowania składników i wartości odżywczych we wszystkich naszych produktach, aby zapewnić większą przejrzystość i umożliwić naszym konsumentom dokonywanie lepszych wyborów. Oznacza to również ciężką pracę nad zminimalizowaniem naszego wpływu na środowisko, przy jednoczesnej poprawie warunków życia ludzi i społeczności, z którymi współpracujemy. Wiemy, że przed nami jeszcze długa droga, ale wspólnie zmierzamy we właściwym kierunku.

Istnieje wiele małych sposobów, dzięki którym nasze produkty są bardziej zrównoważone i lepsze dla Ciebie.

Na przykład wprowadzamy nowe produkty w 100% roślinne, pozyskujemy więcej składników w bardziej zrównoważony sposób i ciężko pracujemy, aby wszystkie nasze opakowania nadawały się do recyklingu do 2025 roku. Od 2022 r. wszystkie nasze zakłady będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a do 2050 r. zobowiązujemy się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla dla wszystkich bezpośrednich i pośrednich emisji. Pozytywne zmiany, które razem składają się na wybory żywieniowe, z którymi wszyscy możemy czuć się dobrze.

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju na oetker.com

Mniej soli, mniej cukru

Kontynuujemy redukcję zawartości cukru, soli, tłuszczu i kalorii w naszych produktach. Na przykład do 2025 r. nasze ciasta będą zawierały o 10%, a desery o 15% mniej cukru, a nasze pizze będą zawierały maksymalnie 1 g soli na 100 g.

Weganizm

Nasze nowe opcje wegańskie i roślinne pomagają wspierać nowoczesny styl życia i zmniejszać wpływ na środowisko.

Wysoka zawartośc białka

Nasza gama puddingów wysokobiałkowych pomaga miłośnikom deserów utrzymać bardziej zrównoważony styl życia.

Wolne od

Coraz więcej naszych produktów jest wolnych od GMO, glutaminianu sodu, sztucznych dodatków i sztucznych składników.

Dobre produkty muszą być dostarczane w odpowiedzialnych opakowaniach

Zobowiązaliśmy się, że do 2025 r. wszystkie nasze opakowania będą nadawać się do recyklingu.

Używamy papieru nadającego się do recyklingu zamiast plastiku wszędzie tam, gdzie jest to rozsądne i możliwe, a kiedy używamy plastiku, upewniamy się, że nadaje się on do recyklingu w jak największym stopniu. Są to nasze podstawowe zasady, jeśli chodzi o projektowanie opakowań i kierują one również wszystkimi naszymi szerszymi inicjatywami dotyczącymi opakowań.

Zrównoważone pozyskiwanie składników

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju!

Dowiedz się więcej o naszych inicjatywach na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji
Więcej informacji
Więcej informacji

CO OZNACZA DLA NAS ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ?

Bardziej zrównoważone składniki, redukcja ilości soli i cukru, opakowania nadające się do recyklingu.

Odkryj więcej
Odkryj więcej
Odkryj więcej